Predvianočná zvrhlosť

Autor: Mária Mlynarčíková | 23.12.2012 o 11:45 | Karma článku: 11,95 | Prečítané:  1516x

Človek – koruna tvorstva, takto sa radi sami označujeme. Mysliace a cítiace bytosti, hoci sa občas hodí skôr – človek človeku vlkom.

Aj keď neviem, či tým neurážame vlkov, pretože neviem o tom, že by vlk vo svojom správaní vykazoval toľko zvrhlosti, ako práve človek.

Zvieratá zabíjajú iné zvieratá – pretože potrebujú prežiť, nezvyknú iné živé tvory týrať len tak, z pasie.

Nehovorím, že by sme nemali zabíjať zvieratá, nie som vegetarián a viem, že aby som si mohla vychutnať mäso, bolo potrebné zviera zabiť. Len dúfam, že to zviera počas svojho života a pri zabíjaní čo najmenej trpelo.

Avšak to, čo som včera náhodou zahliadla v televíznych novinách TV Joj, mi poriadne dvihlo tlak. Nejaký „múdry“ človek si povedal, že by bolo nesmierne zábavné, nahádzať kapry do plaveckého bazéna a nechať deti, aby tieto kapry pochytali. A ešte si k tejto úžasnej zábave zavolal televíziu.

Je fascinujúce, že ani rodičia tých detí, ani organizátor, ani nikto z televízneho štábu a ani nikto v redakcii, či moderátori správ nemali ani toľko inteligencie, aby si uvedomili, že sa výborne zabávajú na týraní zvierat.

Kapor v chlórovej vode bazéna trpí, lebo to nezodpovedá jeho prirodzenému prostrediu. Predpokladám, že sa mu asi ťažšie dýcha, alebo ho tá voda štípe, každopádne, on sa určite nezabáva. A ešte menej sa zabáva, keď ho polomŕtveho vyšupsnú na breh – kde sa na vzduchu dusí, potom ho zabalia do novín, do igelitky a takého priduseného odnesú domov. Ani tam jeho krížová cesta ešte nekončí, lebo sa dá predpokladať, že ešte poslúži ako živá hračka deťom vo vani, kým ho nejaký mäsiar amatér na piaty pokus konečne zabije a vykúpi z jeho predvianočných múk.

Skutočne nikomu zo všetkých zúčastnených nenapadlo, že svoje deti navádzajú na týranie zvierat? Nie je u nás náhodou na to zákon, ktorý by týranie zvierat trestal?

Kapry by sa mali zabíjať priamo po vytiahnutí z kade, aby trpeli čo najmenej. Ak sme naozaj ľudskí, tak by sme mali mať v úcte život každého živého tvora a tým je aj kapor. Neviem ako vy, ale ja by som takého utýraného vystresovaného chudáka jesť ani nechcela, ktoviekoľko stresových hormónov sa mu v tom chlórovom bazéne vyplavilo do mäsa.

Podobne vnímam cvičené zvieratá v cirkuse a zvieratá uväznené v klietkach v zoo. Ale to je už úplne iná kapitola.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?